İlk Cinsel İlişki Nede Ağrılı Olur?

İlk Cinsel İlişki Nede Ağrılı Olur?
İlk cinsel ilişkinin neden acı verici olabileceğini bilmeden önce yapmamız gereken önemli bir değerlendirme var. Bakire olup olmadığınız. Bir Büyükçekmece escort kadın ilk kez cinsel ilişkiye girmeden önce, muhtemelen kırılmamış bir kızlık zarına sahiptir. Kızlık zarı, vajinanın dış açıklığını kısmen örten bir zardır. Kadın fizyolojisinin genellikle rahatsız edici bir yönü, çoğu durumda ilk seferinizde kırılmasıdır.

Bazıları için kızlık zarı o kadar küçük olabilir ki fazla bir etkisi olmaz. Bunun nedeni, penetrasyon sırasında yırtılmaya yetecek kadar açıklığı kapatmamasıdır. Bazı kadınlar ise herhangi bir ilişki olmasa da kızlık zarının zaten kırıldığını görebilir. Bu, bir spor olayı veya düşme gibi herhangi bir nedenden dolayı olabilir. Bununla birlikte, geri kalanların çoğunda, bir kadın ilk kez penetrasyon yoluyla cinsel ilişkiye girdiğinde kızlık zarı kırılır. Esas olarak yırtılan deri olduğu için, biraz ağrı olması muhtemeldir. Genellikle bu ağrıya, deneyimi daha yoğun hale getirebilecek kan eşlik eder.

Kızların bekaretini kaybederken kan varlığının çok yaygın olduğunu bilmek önemlidir. Elbette başka bir sorun olması muhtemeldir, ancak kadınların çoğu için ilk vajinal penetrasyonlarına biraz ağrı ve kan eşlik edecektir. Bununla birlikte, biraz ağrı olması ve kan olmaması veya tam tersi olması nadir değildir.

Bu ilk deneyimi olabildiğince ağrısız hale getirmenin bazı yolları hakkında ayrıntılara gireceğiz. Ancak dikkatli olmanıza rağmen çok fazla acı çekiyorsanız, devam etmemeniz akıllıca olacaktır. Bu o zaman için bir hayal kırıklığı olabilir, ancak uzun vadede sizin için daha iyi olacaktır. Aşırı derecede ağrı ve ağrı hissederseniz, bir jinekolog veya cinsel sağlık kliniğine gitmeniz önerilir. Sizi muayene edebilecek ve ele alınması gereken bir sağlık sorunu olup olmadığını anlayabileceklerdir.